Powered By Blogger

vineri, 10 ianuarie 2014

My work - 2013 !

So girls,
I just wanted to show you a part of my work in the past year.

Enjoy !

Buna fetelor,
Vroiam sa impartasesc cu voi o parte din munca mea pe anul 2013.

Sper sa va placa !





















Kiss you all,
Rallu :*

miercuri, 8 ianuarie 2014

My make up routine products

Hello girls,
So I'm back with a post about the products I use every day for my make-up.
Every day I use a natural look, so I'll come back with a post about a night make-up products.

Buna fetelor,
Am revenit cu un post despre produsele care le folosesc pentru machiajul meu de zi cu zi.
In fiecare zi folosesc un machiaj natural, insa voi reveni cu un post despre produsele care le folosesc pentru machiajul de seara.

I will start with foundation. For my every day look I use a Blemish Balm by Sleek. I like how it makes my face look, it is so natural. It has, in my opinion a light to medium coverage. I use the light 02 shade.

Voi incepe cu baza machiajului. Pentru machiajul de zi cu zi folosesc Blemish Balm de la Sleek. Imi place ca imi face fata sa arate foarte naturala. Dupa parerea mea are o acoperire de la slaba spre medie. Eu folosesc nuanta light 02.


After this I apply my highlighting concealer. I use the Dream Lumi Touch by Maybelline. I started using this product recently, after I saw it on youtube, it was so recomanded by the girls on youtube, and I love it. Covers very well the dark circles and illuminates so nice. I use the 02 nude shade.

Dupa asta aplic corectorul iluminator. Folosesc Dream Lumi Touch de la Maybelline. Am inceput sa il folosesc recent, dupa ce l-am remarcat pe youtube, a fost super recomandat de fete, si pot sa spun ca il ador. Acopera foarte bine cearcanele si ilumineaza foarte frumos. Folosesc nuanta 02 nude.



My favourite powder of the moment is the Twin Cake Powder by Nyx. It is simply amazing, for me. I use the shade CP 10 sand beige.

Pudra mea preferata este acum Twin Cake Powder de la Nyx. Este extraordinara pentru mine. Folosesc nuanta CP 10 sand beige.


The blush that I use is the Elf, Baked Blush in the shade rich rose. It is a natural blush with a little sparkle. It is gorgeous.

Blush-ul pe care il folosesc este Baked Blush de la Elf in nuanta rich rose. Este o nuanta naturala cu putin sidef.


My favourite mascara of all times is the Multiaction Mascara by Essence. I use it for years and it is amazing. It gives me volume and lenght. For me it's the best mascara.

Mascara-ul meu preferat este Multiaction Mascara de la Essence. Folosesc acest produs de cativa ani si este extraordinar. Imi confera volum si alungire genelor. Pentru mine este cel mai bun mascara.


For the lips, I recently discovered The Smart Lipstick from Kiko. I love this lipsticks, they are moisturising, and resist on my lips around 6 hours. I have only 4 shades for the moment, and these are 912, 913, 914 and 918.

Pentru buze, am descoperit recent rujurile The Smart Lipstick de la Kiko. Iubesc aceste rujuri, sunt foarte hidratante si rezista pe buzele mele cam 6 ore. Am doar 4 nuante pentru moment, iar acestea sunt 912, 913, 914 si 918.



Hope you enjoyed this post. I will be back with a post about my favourite make-up products.

Sper ca va placut acest post. Voi reveni cu un post despre produsele mele favorite de make-up.

Kiss you all :*
Rallu

luni, 6 ianuarie 2014

My dream honeymoon !

Hello girls,

Revin cu postul despre luna mea de miere.
Chiar daca am avut nunta in 21 septembrie, am plecat abia in 4 decembrie in luna de miere.
Sunt super incantata ca am facut aceasta alegere, deoarece am lasat in urma o Romanie friguroasa, pentru o vacanta insorita si calduroasa.
Deci....destinatia a fost...Caraibe, daaaaaa, 30 de grade, mare, soare si plaja, ce altceva mi-as fi putut dori. Am facut o mica oprire la Madrid, unde ne-am petrecut 3 zile. Un oras superb, care ma uimit. Nu ma asteptam sa fie atat de frumos. Am avut parte de vizitat si shoppiiiiiing :)...




In 7 decembrie am plecat spre aeroport cu groaza, gandindu-ma la cele 8 ore de zbor care urmau, daaaar, spre surprinderea mea, desi am avut un zbor cu destul de multe turbulente, timpul a zburat destul de repede. Ne-am trezit ca am aterizat pe aeroportul din La Romana, Republica Dominicana, unde ne-a intampinat un aer atat de umed si ciudat, dar am avut un sentiment atat de frumos, cand am simtit caldura, gandindu-ma ca acasa este atat de frig.
Ei bine, de la aeroport, am fost luati de un autocar, pentru a fi dusi la vasul ce avea sa ne gazduiasca timp de o saptamana....daaaa, am fost intr-o croaziera, in Caraibe.



Vasul a fost unul imens, cel putin pentru mine, care nu mai fusesem pana atunci intr-o croaziera. Trebuie sa mentionez ca in prima zi, am fost doar pe mare, si mi-a fost extrem de rau, am stat cam toata ziua in pat si am luat pastile, dar degeaba...pana a doua zi cand am ajuns pe uscat. 

Mai departe voi lasa pozele sa vorbeasca :). Vreau doar sa precizez ca a fost cea mai frumoasa vacanta din viata mea, si ca nu am fost niciodata mai relaxata ca in luna mea de miere :X

Prima zi pe uscat....insula St. Lucia. 





A doua zi....paradisul pe pamant....Barbados.








In Barbados am avut parte si de o experienta inedita...snorkeling.


Urmatoarea oprire...Martinique.




Urmatoarea insula pe care am oprit a fost, St. Kitts.







Mult asteptata insula Tortola, care face parte din British Virgin Islands, este urmatoarea.





Ei bine, si dupa inca o noapte am ajuns inapoi in Republica Dominicana, unde din pacate nu am apucat sa mai facem plaja.
Am luat avionul spre Madrid, unde am avut cateva ore pentru a ne lua bagajele lasate la plecare, sa mancam ceva si sa o luam din nou spre aeroport, pentru a lua zborul spre Budapesta.
Cand am aterizat in Budapesta, frigul si ceata ne asteptau cu bratele deschise.

Sper ca va facut placere sa cititi acest post si va recomand ca destinatie de vacanta insulele din Caraibe.

Kiss you all:*
Rallu