Revin cu postul despre luna mea de miere.
Chiar daca am avut nunta in 21 septembrie, am plecat abia in 4 decembrie in luna de miere.
Sunt super incantata ca am facut aceasta alegere, deoarece am lasat in urma o Romanie friguroasa, pentru o vacanta insorita si calduroasa.
Deci....destinatia a fost...Caraibe, daaaaaa, 30 de grade, mare, soare si plaja, ce altceva mi-as fi putut dori. Am facut o mica oprire la Madrid, unde ne-am petrecut 3 zile. Un oras superb, care ma uimit. Nu ma asteptam sa fie atat de frumos. Am avut parte de vizitat si shoppiiiiiing :)...
In 7 decembrie am plecat spre aeroport cu groaza, gandindu-ma la cele 8 ore de zbor care urmau, daaaar, spre surprinderea mea, desi am avut un zbor cu destul de multe turbulente, timpul a zburat destul de repede. Ne-am trezit ca am aterizat pe aeroportul din La Romana, Republica Dominicana, unde ne-a intampinat un aer atat de umed si ciudat, dar am avut un sentiment atat de frumos, cand am simtit caldura, gandindu-ma ca acasa este atat de frig.
Ei bine, de la aeroport, am fost luati de un autocar, pentru a fi dusi la vasul ce avea sa ne gazduiasca timp de o saptamana....daaaa, am fost intr-o croaziera, in Caraibe.
Vasul a fost unul imens, cel putin pentru mine, care nu mai fusesem pana atunci intr-o croaziera. Trebuie sa mentionez ca in prima zi, am fost doar pe mare, si mi-a fost extrem de rau, am stat cam toata ziua in pat si am luat pastile, dar degeaba...pana a doua zi cand am ajuns pe uscat.
Mai departe voi lasa pozele sa vorbeasca :). Vreau doar sa precizez ca a fost cea mai frumoasa vacanta din viata mea, si ca nu am fost niciodata mai relaxata ca in luna mea de miere :X
Prima zi pe uscat....insula St. Lucia.
A doua zi....paradisul pe pamant....Barbados.
In Barbados am avut parte si de o experienta inedita...snorkeling.
Urmatoarea oprire...Martinique.
Urmatoarea insula pe care am oprit a fost, St. Kitts.
Mult asteptata insula Tortola, care face parte din British Virgin Islands, este urmatoarea.
Ei bine, si dupa inca o noapte am ajuns inapoi in Republica Dominicana, unde din pacate nu am apucat sa mai facem plaja.
Am luat avionul spre Madrid, unde am avut cateva ore pentru a ne lua bagajele lasate la plecare, sa mancam ceva si sa o luam din nou spre aeroport, pentru a lua zborul spre Budapesta.
Cand am aterizat in Budapesta, frigul si ceata ne asteptau cu bratele deschise.
Sper ca va facut placere sa cititi acest post si va recomand ca destinatie de vacanta insulele din Caraibe.
Kiss you all:*
Rallu






























Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu