Powered By Blogger

vineri, 3 ianuarie 2014

Nunta mea de vis !

Dragele mele,

M-am gandit ca ar fi frumos sa va prezint nunta mea, avand in vedere ca anul acesta in septembrie a avut loc, iar astfel poate va pot ajuta pe unele dintre voi, viitoare mirese in alegerea furnizorilor. Am sa va povestesc de fiecare in parte si normal ca am sa concluzionez cu poze.



Nunta a iesit foarte bine, exact cum am visat. Aceasta a avut loc la restaurantul Hotelului Ramada din Oradea, si pot spune ca am facut cea mai buna alegere...o adevarata echipa de profesionisti, incepand cu fetele care m-au ajutat cu organizarea, continuand cu cei care au aranjat sala exact pe placul meu si terminand cu ospatarii si mai ales sefa de sala, care au fost tot timpul la dispozitia noastra, iar mancarea a fost laudata de toata lumea.


Rochia a fost aleasa de la Salonul La Novia. Bineinteles ca a fost rochia perfecta. M-am simtit grozav in ea si a fost o rochie extrem de comoda. Salonul il gasiti pe strada Iuliu Maniu.




Machiajul a fost realizat de Anita Kovacs, the best, dupa parerea mea din Oradea. A fost extrem de rezistent, dimineata era la fel ca la inceputul zilei, asa ca o recomand din tot sufletul.





Pentru freza mea perfecta, am ales-o pe cea care se ocupa de cativa ani de podoaba mea capilara...Sanda Ianosdan. Ce pot sa spun decat ca am fost super multumita, a doua zi freza mea era intacta, de parca nici nu dormisem, o recomand cu siguranta.



Ca si muzica am mers pe mana celor de la Trupa West...sa va zic....sunt geniali !!! Au un interpret care traieste atat de intens fiecare melodie, si cum zicea o invitata..." Cand il vedeam pe ala cum danseaza, jur ca nu puteam sa stau pe scaun". Au facut o super atmosfera, au cantat de toate si toata noaptea. Ii recomand cu toata increderea. Apropo...ii puteti asculta si vedea in fiecare vineri in Green Pub (Oradea)


Pentru tort, prajituri si candy bar, am mers cu Savor...pe deasupra ca au cele mai bune prajituri si tortul a fost super laudat ( trei mousse ), doamna Lili e o persoana deosebita care stie exact cum sa isi trateze clienti. Tortul ca si design a iesit perfect, simplu si elegant, exact cum l-am dorit. 



Sa va povestesc de bunatatile ce le-am avut la Candy Bar....mmmmmm au fost putin spus delicioase, din pacate poze am doar cu el pe jumatate gol :D, ce sa fac daca au fost prea bune. Dar vreau sa va arat putin farfuria pe care a apucat mama mea sa mi-o aduca, cele mai bune macarons le gasiti la Savor !!!!


Florileeee...superbe, vinovat - Marius Sabau - Florius Art ( Chioscul de langa Primaria Oradea )
Aranjamentele au fost de vis, iar buchetul...nu am cuvinte, exact cum l-am dorit, Marius e cu adevarat un artist.



I-am avut invitati pe cei de la Ansamblul Crisul Oradea, care ca de obicei au facut o impresie foarte buna cu momentele lor deosebite.


Pozele....ei bine sunt foarte fericita ca i-am ales pe cei de la Amazing Visuals, filmarea e super frumos montata, asteptam inca filmuletul de prezentare ( cand il primesc am sa il postez ), pozele sunt superbeeeee, stiam ca Dan Peret e un fotograf foarte bun, si ne-a dovedit-o. Am sa las pozele sa vorbesca ...







Sper ca v-a placut aceasta postare si va recomand cu toata increderea sa apelati la serviciile celor de mai sus prezentati. Sunt extrem de fericita de alegerile facute, iar nunta mea a fost una de vis datorita lor.

Ps. Urmeaza luna de miere :X

Kiss you all !
Rallu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu